Rehber Xenforo Steam İle Giriş Yapmak

LostFearLess

Administrator
Yönetici
piyon
Blogger
YardımSever
Yama çevirmeni
Yayıncı
Credits
179,918
Renkli Kullanıcı Adı
Xenforo Steam İle Giriş Yapmak-Photoroom (2).jpg

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlere XenForo yazılımında Steam ile giriş yapmayı aktif etmenin adımlarını anlatacağım. İlk olarak, bu işlemi mümkün kılan eklentiyi tanıtmak istiyorum. Eklentiyi kurduktan sonra Steam üzerinden bir Web API anahtarı almanız gerekecek ve ardından basit adımları tamamlayarak işlemi tamamlayabilirsiniz. Bu eklenti, kullanıcılara Steam üzerinden giriş yapma imkanı sağlamanın yanı sıra, aynı zamanda özel bir Steam sayfası oluşturur. Bu sayfayı isteğe bağlı olarak gizleyebilirsiniz. Oluşturulan sayfada en çok indirilen oyunlar, en popüler Steam oyunları gibi kategoriler bulunmaktadır ve bu bilgileri indirdiğiniz sayfada görebilirsiniz. Eklentiyi indirmek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz. Eklentinin ne işe yaradığını iyi anladığınızı var sayıyorum artık kurulum işlemine geçebiliriz.

Ekran Görüntüsü - 2024-02-19 15-13-46 (1) (1).png

İlk adım olarak, indirdiğiniz eklentiyi eklentiler sayfasına giderek kurun. Kurulum tamamlandıktan sonra, yönetici panelinizin sol köşesinde "Steam" sekmesi görünmelidir. Bu sekmesi tıklayarak "Setup" butonuna basın. Ardından, Steam üzerinden bir Web API anahtarı almanız gerekecek. Bu işlem oldukça basittir. İlk olarak, aşağıda verdiğim link üzerinden kayıt olmalısınız.

Başvuru yapmadan önce, Steam Guard'ı muhtemelen açmanız istenecektir. Bu durumu aşmak için telefonunuza Steam uygulamasını indirip tarayıcıdan çıkış yapmalısınız. Sonrasında, telefonunuzdaki Steam Guard'a girip bilgisayarınızdaki kodu taratarak giriş yapın. Bu adımları tamamladıktan sonra başvurunuzu aktive etmek için hazır olacaksınız.

1708346068276.png

Başvuru ekranına ulaşmanız gerekecek. Başvuru ekranında, istenen bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra size bir API anahtarı sağlanacaktır. Bu anahtarı alıp, XenForo admin panelinizdeki "Setup" bölümüne giriş yaparak ilgili alanı doldurun. İşlemler tamamlandı. "Domain Name" yazan kısma tüm linki yazın mesela, "https://forumchess.com.tr/" gibi yazmalısınız. Herhangi bir sorunuz olursa lütfen yazmaktan çekinmeyin, kendinize iyi bakın.