Elon Musk: X, Haksız Muamele Durumunda Kullanıcıların Hukuk Masraflarını Karşılayacak

Google News Butonu
1691585899516.png

Elon Musk, daha önce Twitter olarak bilinen X'in, kullanıcılarının sosyal medya platformundaki etkinlikleri nedeniyle işverenleri tarafından haksız muamele gören herkese hukuki masraflarını ödeyeceğini söyledi. Pazar günü, Bay Musk platformundan gelen maddi yardımın "sınırsız" olacağını belirtti. Kullanıcılarından, bir şeyler paylaşma veya beğenme nedeniyle haksız muamele gördüyseniz "bize bildirin" dedi.
1691586081869.png

Daha önce Twitter olarak bilinen sosyal medya platformu geçen ay yeniden adlandırıldı. Bay Musk, kendini "ifade özgürlüğü mutlakçısı" olarak tanımlıyor ve platformun içeriği düzenleme politikalarını yönetimini devralmadan önce eleştirmişti. Geçtiğimiz Nisan ayında Twitter'ı devralacağını duyurduğunda, Bay Musk "ifade özgürlüğünün işleyen bir demokrasinin temeli olduğunu ve Twitter'ın insanlığın geleceği için hayati konuların tartışıldığı dijital meydan olduğunu" söyledi.
1691586152199.png

Musk'un Twitter kuşu logosunu bırakma kararı doğru mu? Musk, izinsiz X işareti flaşı için fatura ile karşılaşıyor. Daha yakın zamanda, Twitter'ın sahibi olan şirket, platformu eleştiren bir anti-nefret kuruluşunu dava ettiğini duyurdu. Dijital Nefreti Karşıt Merkezi (CCDH), araştırmalarının, nefret ve yanlış bilginin Musk'un sahipliği altında "alev gibi yayıldığını" gösterdiğini açıklamıştı. X Corp, CCDH'nin verilerine "yasal olmayan eylemler" ve "veriye haksız erişim" iddiasıyla suçladı.
About author
LostFearLess
/print(''The good guys always win in the end.'')

Yorumlar

Görüntülenecek yorum yok.

Kayıt ol

Henüz hesabınız yok mu? Şimdi kaydolun ve topluluğumuzun bir parçası olun!

Makale bilgisi

Yazar
LostFearLess
Article read time
1 min read
Görüntüleme
136
Son Güncelleme

içinde daha fazlası Teknoloji Haberleri

Diğer Yazıları LostFearLess

Geri
Üst