Topluluğumuza Hoş Geldiniz
Diğer üyelerimize katılmak ister misiniz? Bugün kaydolmaktan çekinmeyin.
Kaydol

Rehber Xenforo Türkçe Dil Eklemek

xenforo dil ekleme.png

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlere XenForo'da Türkçe dilini nasıl ekleyeceğinizden bahsetmek istiyorum. Bahsetmeden önce, kısaca yapacağımız işlemi anlatmak istiyorum. Yapacağımız işlem, XenForo'ya Türkçe dilini XML dosyası olarak eklemek ve yüklemektir. Bu sayede, forumunuz tamamen Türkçe olacaktır. İşlemler çok kısa ve basittir. Yapacağımız işlemi anladığınıza göre, şimdi nasıl yapacağımızı anlatmak istiyorum. İlk olarak, Türkçe yapmamız için bir XML dosyasına sahip olmamız lazım. Türkçe yamasını indirmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayın. Girdikten sonra indirin. Bu yama dosyasını bizden indirmenize gerek yok, başka Türkçe yamalar hazırlayan kişiler de vardır; onlardan da indirebilirsiniz. Yükleme işleminde bir sorun olursa, yamanın içindeki dosyaları çıkararak tekrar deneyebilirsiniz. İndirmek için aşağıdaki yazıya basın.
Bizim yamamızın içerisinde 55'ten fazla eklenmiş çeviri bulunmaktadır, bu nedenle bizim yama dosyamızı tercih edebilirsiniz. İndirdikten sonra, admin yönetici panelinize giriş yapın. Daha sonra "Görünüm ve Diller" bölümüne gidin. Eğer İngilizce bilmiyorsanız, bu bölüm "Appearance and Languages" olarak görünebilir. Bu menüde dilleriniz veya "Your Language" gibi bir seçeneğe tıklayın. Ardından, köşedeki "Dosya Yükle" butonuna tıklayın ve XML dosyasını seçin. "İçe aktarma denetimlerini atla" seçeneğini işaretleyin ve "Yükle" butonuna basın. Bu işlem yaklaşık 3-5 dakika sürebilir. Çeviri tamamlanana kadar kesinlikle sekmeyi kapatmayın.
1724877050294.png

Tamamlandığında, yukarıdaki görselde kapağında gördüğünüz gibi dilleriniz kısmında iki dil olacak. Forumunuzun ana dilini Türkçe olarak seçmek için Türkçeyi seçin. İşlemler bu kadar. Eğer kafanızda bir soru varsa lütfen sormaktan çekinmeyin. Artık XenForo'nuz Türkçe. Eğer bazı kelimeleri değiştirmek isterseniz, örneğin bir kelimenin İngilizce'den Türkçeye çevrilmiş halini beğenmediyseniz, bunu değiştirmek için bu makalemizi okuyabilirsiniz. Aşağıdaki makalede kelimeleri nasıl değiştireceğiniz detaylı bir şekilde bahsedilmiştir. Onun dışındakafanızda başka bir soru varsa sormaktan çekinmeyin.

Son düzenleme:

Son mesajlar