Yardım Chess.com ile Lichess arasındaki Elo farkı nedir?

Bir yerde, 1500 FIDE, 1400 Chess.com ve 1700 Lichess gibi bir şey okumuştum. Eğer tüm dereceleriniz gerçek seviyenize karşılık geliyorsa, tüm derecelendirmeler için kesin bir kural yoktur. Örneğin, bazı Büyük Ustalar, Chess.com veya Lichess'te 3000 veya daha üzerinde dereceye sahip olabilirler (çünkü Chess.com'da daha sık derecelendirilmiş oyunlar oynayabilirler ve RD değerleri aynı olmayabilir).
Derecelendirmeler arasındaki fark aynı zamanda Lichess'teki ortalama derecelendirmenin 1500 ve Chess.com'un 1000 olmasından kaynaklanmaktadır. Ayrıca, Lichess'te aldığınız ilk derecenin 1500 olması, Chess.com'da kayıt olurken belirttiğiniz seviyeye bağlı olarak (800, 1500, 2000 veya üzerinde) değişebilir.

Şunu söyleyeyim, lichess'te blitz bullet ve rapid'de 2100'üm ama FIDE reytingim 1341. Chess.com'un bir oyuncuya 400 puan fazla verdiğini ancak lichess'in 200 veya en fazla 300 puan fazla verdiğini düşünüyorum. En azından tecrübelerime dayanarak böyle düşünüyorum. Her iki siteyi de neredeyse 3 yıldır kullanıyorum.