XenForo PayTR Eklentisi

Güncel XenForo PayTR Eklentisi 1.1.5

İndirebilmek İçin Kayıt Ol ☕️
XenForo PayTR Eklentisi.png

Xenforo için PayTR ödeme sistemi eklentisi, sitenize sanal pos entegrasyonunu kolayca sağlayan bir hizmettir. Ücretsiz olarak PayTR'a başvurabilir ve sitenize hemen sanal pos entegrasyonu yapabilirsiniz. PAYTR, websitesi sahiplerine PCI-DSS Seviye 1 Hizmet Sağlayıcısı uyumlu teknik altyapısı ve deneyimli personeliyle güvenli online ödemeler sağlayan bir hizmettir. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası lisansına sahiptir.


PayTR, tecrübeli personeli tarafından PCI-DSS Seviye 1 Hizmet Sağlayıcısı uyumlu teknik altyapısı ile hem mağazanın ödeme güvenliğini hem de müşterinin kart güvenliğini sağlar. PayTR Sanal Pos ödeme yöntemlerini kullanan satıcılar, müşterilere ödeme sayfasında PayTR ödeme yöntemini seçme seçeneği sunarlar. PayTR ödeme yöntemlerini kullanan satıcılar, PayTR hizmetlerinden güvenli ödemeler almanın bir yolunu sağlarlar. PayTR ödeme yöntemini kullanan müşteriler, mağazanın PayTR hizmetleri aracılığıyla güvenli bir şekilde ödeme yapmalarına izin verilir. Müşteriler American Express, Visa Electron, Visa Debit, MasterCard, MasterCard Debit vb. gibi birden fazla kart ile ödeme yapabilirler. Modül, müşterilere tek ödeme veya taksit seçenekleriyle ödeme yapma imkanı sağlar. Müşteri ödeme yaptıktan sonra ödenen miktar satıcının PayTR hesabına aktarılır. Kurulum işlemlerine ait daha fazla dökümana ulaşmak içim lütfen tıklatın.

Hesap & Fiyatlandırma
 • Bu eklentiyi kullanabilmeniz için PayTR üyeliğinizin olması gerekmektedir.
 • Satıcılar PayTR Sanal Pos iFrame API eklentisini kurmadan önce veya kurduktan sonra ücretsiz PayTR hesabı oluşturabilirler.
 • PayTR hesabı oluşturmak isteyen satıcılar buradan başvuru yapabilir.
 • PayTR yalnızca ödemelerden komisyon alır. PayTR herhangi bir ücret veya ekstra maliyet almaz.
Özellikler
 • Yönetici, PayTR Ödeme Yöntemini yönetici panelinden etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilir.
 • Kart bilgileri sunucuda tutulmaz. PCI-DSS uyumluluğu kapsamında PayTR sunucularına iletilir.
Eklenti Ayarları
 • Satıcılar Xenforo Yönetici Paneline giriş yaptıktan sonra ödeme yöntemi linkine tıklayarak PayTR Sanal Pos iFrame API eklentisine gidebilirler. PayTR Sanal Pos iFrame API eklenti ayarları bu sayfada yapılır.
 • PayTR Üye İşyeri Panel sayfasından MERCHANT ID, MERCHANT KEY ve MERCHANT SALT değerlerini kopyalayıp PayTR Sanal Pos iFrame API eklentisinde ilgili yere yapıştırın.
Ödeme Almak İçin PayTR Sanal Pos iFrame API Eklentisi Nasıl Kullanılır?
 • Müşteriler, satıcının mağazasından seçtikleri ürünleri sepetine ekledikten sonra ödeme adımına geçiyorlar.
 • Müşteriler PayTR Sanal Pos iFrame API ödeme yöntemini seçerek yoluna devam eder.
 • PayTR hizmeti, PCI-DSS Seviye 1 Hizmet Sağlayıcı uyumlu ve SSL lisanslı ödeme sayfasını müşterinin ekranına getiriyor.
 • Müşteriler bu sayfadan kart bilgilerini yazarak ödemelerini tamamlarlar.
 • Müşteriler, ödeme tamamlandıktan sonra yalnızca ödemenin gerçekleşmesi durumunda yönlendirilecek olan sayfaya yönlendirilir.
 • PayTR servisi, PayTR Sanal Pos iFrame API eklentisine işlemin başarılı olduğuna dair bildirim gönderir ve sipariş durumunu günceller.
Güvenlik ve PCI Uyumluluğu

PCI DSS (Veri Güvenliği Standartları), kartın ve sahibinin bilgilerinin korunması amacıyla tasarlanmış bir yapıdadır. Bu güvenlik yapısı sayesinde riskin azaltılması, güvenlik açıklarının azaltılması ve kart sahibi bilgilerinin korunması sağlanmaktadır. PayTR tarafından toplanan tüm bilgiler güvenli bir şekilde PayTR sunucularına aktarılır ve saklanır. Ödeme verileri ve kişisel bilgilerin güvenliği, PCI DSS Seviye 1 standartlarına uyarlanmış altyapı yardımıyla şifreleme algoritmaları ile korunmaktadır.

Ödeme sayfasında iFrame penceresi açılarak müşterinin kart ve ödeme bilgileri şifreleme algoritmaları ile PayTR sunucularına aktarılır. Güvenlik önlemleri nedeniyle tüm bu işlemler TOKEN oluşturularak aktarılmaktadır. Tüm müşteri verileri Xenforo sunucularında saklanır.

Müşteri, kart bilgilerini hissettikten sonra 3D güvenlik kapsamındaki başka bir sayfaya geçer. Müşteri, kayıtlı cep telefonu numarasına gönderilen kodu girdikten sonra ödeme işlemini tamamlar. Bu bölümde PayTR ve Xenforo sunucularında kart ve müşteri bilgileri saklanmaz. Detaylı bilgi için PayTR Güvenlik Sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 • Beğen
Tepkiler: hpacaci
Yazar
LostFearLess
İndirilme
134
Görüntüleme
278
İlk yayınlama
Son güncelleme

Puanlar

5.00 yıldız 1 değerlendirme

LostFearLess ait diğer kaynakar

En son güncellenenler ✳️

 1. Eklenen Tasarım ve İşlevsellik Özellikleri

  Ödeme ekranının tasarımı güncellendi. Telefon numarası alanının tasarımı güncellendi. Adres...

Son İncelemeler ✨

PayTR ekibine bu eklentiyi çıkardıkları için teşekkür ederim. Eklenti sorunsuz çalışıyor, herhangi bir problem yok. Şuan Xenforo 2.3 kullanmaktayım ve sorunsuz çalışmakta.

Benzer kaynaklar

Xenforo Aperture 📸 Theme LostFearLess
Xenforo Aperture 📸 Theme Download
Xenforo Brivium Boron Theme LostFearLess
Xenforo Brivium Boron Theme Download
Xenforo xenWebmaster dark Theme LostFearLess
xenWebmaster dark Theme download
Xenforo xenWebmaster Gray Theme LostFearLess
Xenforo xenWebmaster Gray Theme Download
Xenforo Abstract+ Dark Theme LostFearLess
Xenforo Abstract+ Dark Theme Download

Kayıt ol

Henüz hesabınız yok mu? Şimdi kaydolun ve topluluğumuzun bir parçası olun!

Geri
Üst