330fb3_a29c068cc3784270ab46562728236bcc~mv2.png

Satranç, strateji ve zeka oyunlarının en popüler olanlarından biridir. Eğer siz de satranç tutkunuysanız ve resmi turnuvalarda yer almak, ulusal ve uluslararası düzeyde yarışmalara katılmak istiyorsanız, satranç lisansı almanız gerekmektedir. Neyse ki, Türkiye'de e-Devlet sistemi üzerinden kolayca satranç lisansı alabilirsiniz. Bu blog yazısında, size adım adım nasıl satranç lisansı alabileceğinizi anlatacağım. Hazırsanız, başlayalım!

İlk olarak e-Devlete giriş yapıyoruz ve arama motoruna spor bilgi sistemi yazıyoruz.

330fb3_7f21cf0087f44d6c8e3fd1f135475666~mv2.png

Çıkan Sonuçlar arasında Spor Bilgi Sistemi (Gençlik ve Spor Bakanlığı) yazısına tıklıyoruz.

Daha sonra Kimlik Bilgilerimi Doğrulayıp Spor bilgi sayfasına Gidiyoruz

330fb3_bc70f6be3cea4fd489a363b83d7f3205~mv2.png

Kimlik Bilgilerimi Doğrula Seçeneğine Basıp Kimlik bilgilerinizi girdikten Sonra Uygulamaya git butonuna basmanız yeterlidir. Ardından Spor Bilgi Sistemi (Gençlik ve Spor Bakanlığı)'a yönlendirileceksiniz.

Spor Bilgi Sistemi (Gençlik ve Spor Bakanlığı) ile ücretsiz Lisans Çıkarıcağız

330fb3_40ac137a836e48c6bab0f47d95bcdf71~mv2.png

Spor Bilgi Sistemi (Gençlik ve Spor Bakanlığı) sitesinde E-Lisans Tıklayıp ardından Yeni başvuruya tıklamanız gerekmektedir. ''Yukarıda yer alan beyanı ve uyarıyı okudum. Başvuru yapmak istiyorum.'' Yazısını onayladıktan sonra devam et seçeneğine tıklayın. Daha sonta Ferdi Lisans seçip Türkiye Satranç Fedaresyonunu seçin ve şuanki oturduğunuz adresi girin.

330fb3_c92a1a532a0542fba0bad2577f1582e5~mv2.png

Sağlık Durumu beyanına geldiğinizde Büyük İhtimal sağlık durumu beyanınız sistemde otomatik girilidir. Eğer girili Değilse Sağlık Durumu Beyanı alın ve yetkililerle iletişime geçin. Ardından Branşı seçip Onaylayın ve tamamlayın. Ardından Profile Gelip Fotoğrafı seçe Basın, Profil fotğrafınız E-Devlet üzerinden otomatik aktarılıcaktır e postanızı ve telefon bilgilerinizi girip kaydedin. Tebrikler! Artık Satranç Lisansınız var artık turnuvalara katılabilirsiniz.Onaylanması 1-9 Gün arası sürer.

Son düzenleme:
Text Scramble

Loading...

Geri