Rehber Xenforo "Bir HTML etiketinde zorunlu bir özellik eksik" Hatası

LostFearLess

Administrator
Yönetici
Blogger
YardımSever
Yama çevirmeni
Yayıncı
Credits
205,305
Renkli Kullanıcı Adı
Xenforo Bir HTML etiketinde zorunlu bir özellik eksik hatası.png

Merhaba arkadaşlar. Xenforo AMP eklentisini kurduktan sonra ortaya çıkan nadiren karşılaşılan hatalardan biri olan 'Bir HTML etiketinde zorunlu bir özellik eksik' hatasını ele alacağız. Bu hata genellikle eklentinin sürüm güncellemesinden veya tema güncellemesinden sonra ortaya çıkar. Çözümü oldukça basittir. İlk olarak hatayı tanıtalım. Bu hata kısaca şu şekilde anlatılabilir: Bu kod parçacığında bir eksiklik var ve bunu şablondan bulup eklemelisiniz. Şimdi daha iyi anlayacaksınız. Hatayı anladığınıza göre çözüme geçebiliriz.
1715574581672.png

"Yukarıda resimde gördüğünüz gibi ilk olarak hatanın üstüne bastık ve kodu gördük. Gördüğünüz gibi bu kırmızı renkte olan kodda bir eksiklik olduğunu söylüyor. Yani bu kodu düzenlemeliyiz. Bu kodu bulmak için ilk olarak yönetim panelinize ulaşmalısınız, yani admin paneline girin. Daha sonra 'Görünüm' ve 'Diller' sekmesine gelin, ardından 'misc_cookies' isimli şablonu bulmak için arama yerine yazın ve bulun. Bu şablonu açmanız lazım. Buraya kadar geldiğinizi varsayıyorum.
1715574875977.png

Daha sonra CRTL+F Yaparak "js-embedHtml" aratın veya en alt satıra gelin. Gördüğünüz gibi ilk resimde gördüğümüz kırmızı renkli alanı bulduk. Şimdi sıra bizden istenilen Type değerini eklemek. Bunu lütfen diğer kodlara zarar vermeyecek şekilde dikkatli bir biçimde ekleyin.
HTML:
<template class="js-embedHtml" type="text/template">{$embedHtml|raw}</template>
Ekledikten sonra kaydedin ve Search Console giriş yapın. Yaptıktan sonra Düzeltmeyi doğrula demelisiniz. Bütün işlemler bu kadardı eğer yapamazsanız veya orada başka bir kod yazıyorsa yorumlarda yardım istemekten çekinmeyin. Eğer başka bir kod yazıyorsa yine aynı şekilde şablonlardan aratabilirsiniz.